Értékelés

Roland Garros 2013: nem sikerült a bravúr párosban

0 értékelés
Értékeljen
2013-05-29 - Timi és Mandy Minella elbúcsúzott a párostornától a Roland Garroson, miután három játszmás hatalmas csatában vereséget szenvedett a Csang Su-aj - Cseng Csie kettősőtől.

A 13. helyen kiemelt kínai kettős 2 óra 35 perces csatában jutott tovább a francia nyílt teniszbajnokságon.

ROLAND GARROS (PÁRIZS, GRAND SLAM-VERSENY, SALAK), NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ

Csang Su-aj, Cseng Csie (kínai, 13.)-Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi) 6:7 (5-7), 6:4, 6:3

„A megnyert, nagyon küzdelmes első szett után jól folytattuk az egészet…Aztán éreztem, hogy Mandynek az energiaszintje kicsit csökken. Így próbáltam húzni magammal, de sajnos csinált egy rossz szervagémet 3:2-nél, ami végülis a szettbe került…A döntő szettben már az ellenfél játszott magabiztosabban. Cseng többszörös Grand Slam-győztes, így tudja, hogyan kell párosozni. Jó meccs volt, kár érte!” – nyilatkozta Timi.

Timi és Mandy Minella idén döntős volt az ausztráliai Hobartban, majd versenyt a kolumbiai Bogotában és a marokkói Marrákesben. A magyar játékos tavaly a második körig jutott a Roland Garroson a tajvani Hszie Szu-vejjel, idén viszont már a nyitó fordulóban nagyon nehéz ellenfél vár rá és luxemburgi társára.

A Grand Slam-tornákon párosban sem érvényes a No-ad szabály (40-40 után a következő labdamenet dönt a játék sorsáról), így rendkívül hosszú és izgalmas találkozót játszottak Timiék. A 70 perces első szettben egyik páros sem jutott el brékig, csak annak a lehetőségéig. Így a rövidítés döntött!

A tie-break simának tűnt, a magyar-luxemburgi kettős ugyanis 0-1 után már 5-1-re is vezetett. A kínaiak azonban nem adták fel, de végül 6-5 után Timi és Mandy örülhetett.

A 47 perces második játszmát brékkel kezdte a magyar-luxemburgi kettős, majd elhúzott 3:1-re.  A jóval rutinosabb kínai kettős azonban átvette az irányítást, sorozatban négy játékot nyert. Ekkor az ázsiaiak a szettért adogattak, kétszer bréklabdát hárítottak, majd kétszer jutottak játszmalabdához. Timiék azonban visszajöttek a szettlabdákról, majd a harmadik esélyt kihasználva elnyerték ellenfelük szerváját. De a Csang-Cseng kettős ezután fogadóként mégis hozta a szettet, jöhetett a döntő játszma!

A 35 perces harmadik szettben 2:2-nél Timiék bréklabdáját hárította az ellenfél…A következő játékban a Csang-Cseng kettős elnyerte riválisa adogatását, ez pedig sajnos eldöntötte a találkozó sorsát.

Timi jövő héten a 100 000 dollár összdíjazású marseille-i versenyen szerepel salakon. A nevezési lista szerint a franciaországi tornán pályára lép mások mellett Romina Oprandi, Monica Niculescu, Irina-Camelia Begu, Chanelle Scheepers, Anabel Medina Garrigues, Mandy Minella és Arantxa Rus is.

A FOTÓKAT ZÁDOR PÉTER KÉSZÍTETTE! KÖSZÖNJÜK!

Nyomatékosan kérjük, hogy a honlapon található nyilatkozatokat, fotókat, információkat csak a forrás egyértelmű megjelölésével használják!!!