Értékelés

Australian Open 2016: elképesztő meccs és győzelem egyesben!

0 értékelés
Értékeljen
2016-01-18 - Watson a második szett hajrájában már a továbbjutásért adogatott, de Timi fordított. A magyar játékos először nyert egyesben a melbourne-i verseny főtábláján.

AUSTRALIAN OPEN – MELBOURNE (GRAND SLAM-VERSENY, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ

Babos Tímea-Heather Watson (brit) 6:7 (4-7), 7:5, 7:5

„Rettenetesen boldog vagyok, hatalmas meccs volt! Nagyon örülök a győzelemnek! Az első szett simán lehetett volna az enyém is, az elején sok lehetőségem volt. De elszúrtam az esélyeimet…Aztán visszaküzdöttem Magam, 4:4-nél pedig ismét le kellett volna brékelnem az ellenfelemet. Aztán el is ment az első szett. Úgy gondolom, hogy a második játszmában kevesebb esélyem volt Watson szervájánál. De tartottam Magam, próbálkoztam. Aztán az ellenfelem a meccsért adogatott, de akkor egy agresszív fogadógémmel sikerült visszabrékelnem. Nagyon-nagyon küzdöttem és akartam! A döntő szettben végig én vezetettem, de mindig visszajött. Amikor 4:2 után adogattam, akkor én hibáztam. De amikor a meccsért adogattam, akkor Watson játszott jól. Ami pozitívum, hogy utána nem roppantam meg, hanem akartam és csináltam tovább. Ennek meg is lett az eredménye! Ami érdekes: 6:5-nél ütöttem egy tenyeres nyerő ritörnt, illetve feljöttem egyszer a hálóra. Az utolsó két pont egy tenyeres nyerő, majd egy fonák egyenes nyerő volt. Ezeket nagyon sokat gyakoroltuk a felkészülés alatt. Elképesztő, hogy így tudtam befejezni a mérkőzést! Nagyon-nagyon boldog vagyok!” – nyilatkozta Timi.

Elképesztő csatát és rengeteg fordulatot hozott a 2 óra 49 percig tartó mérkőzés! Szerencsére ezúttal már Timi örülhetett a legvégén, miután megszerezte első győzelmét egyesben a melbourne-i főtáblán. Az elmúlt években is közel volt ehhez a sikerhez, de akkor még nem sikerült.

A 72 perces első szett elején Watson két bréklabdát hárított, majd 3:0 után újra volt két esélye arra, hogy elnyerje ellenfele szerváját. A magyar játékos azonban nagy csata után egyenlített 3:3-ra. Sőt, 4:4-nél három bréklabdához jutott, de ekkor nem tudta kihasználni esélyeit.

Néhány perccel később jött a tie-break, sajnos brit sikerrel. Pedig 2-2-nél Timi elnyerte ellenfele szerváját, de utána Watson háromszor is fogadópontnak örülhetett.

A második szett is rendkívül izgalmasan alakult, szerencsére ezúttal a végjáték magyar sikert hozott! Pedig Watson nagyon közel járt a mérkőzés lezárásához…A brit játékos 3:4-nél 15-30-ról hozta az adogatását, majd 15-re brékelt, már vezetett 5:4-re.

De Timi ekkor hatalmas fordítást hajtott végre! Sorozatban nyert három gémet, számos nyerő ütésnek is köszönhetően kétszer brékelte ellenfelét. A tizenkettedik gémet 15-re hozta fogadóként, jöhetett a döntő felvonás!!!

A harmadik játszmában Timi 4:2-re és 5:3-ra is vezetett brékelőnnyel, de egyik alkalommal sem tudta hozni a következő szervát. Watson mindkétszer 40-re brékelt…

Aztán 5:5-nél a magyar játékos 0-ra nyerte adogatását, majd a következő gémben meccslabdához jutott. Timi élt az eséllyel, így bejutott a legjobb 64 közé egyesben az Australian Openen.

A magyar játékos következő ellenfele a világranglistán 13. Belinda Bencic lesz. A 18 éves svájci játékos karrierje legjobbjaként 12. (2015. augusztus 17.) volt. Eddig 2 WTA- és 2 ITF-versenyt nyert egyesben.

Bencic a 2015-ös szezonban veretlen maradt Eastbourne-ben (Anglia, 731 000 dollár, fű) és Torontóban (Kanada, 2 513 000 dollár, kemény pálya), és szintén döntőt játszott Tokióban (Japán, 1 000 000 dollár, kemény pálya).

KÖSZÖNJÜK A DENK CSALÁD BIZTATÁSÁT!!! :))))

babostimea.hu - Nyomatékosan kérjük, hogy a honlapon található nyilatkozatokat, fotókat, videókat, információkat csak a forrás egyértelmű megjelölésével használják!!!