Értékelés

Remek győzelem Oroszországban!

0 értékelés
Értékeljen
2016-02.11. - A magyar játékos 2 óra 19 perc alatt nyert a 9. helyen kiemelt Monica Niculescu ellen.

ST. PETERSBURG LADIES TROPHY (753 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ

Babos Tímea-Monica Niculescu (román, 9.) 4:6, 6:1, 6:3

„Nagyon-nagyon örülök, először jutottam a negyeddöntőbe egyesben, Premier-versenyen! Magas színvonalú meccsnek éreztem. Jól ment a játék. Az első szettben nagyon jól kezdtem, de sajnos kicsit visszavettem…Sajnos emiatt el is veszítettem a nyitó játszmát. De utána már végig agresszívabban tudtam játszani, így fordítottam. Ma nem ment jól az adogatás, de alapvonalról jól játszottam. Tényleg nagyon boldog vagyok!!!” – nyilatkozta Timi.

A sencseni verseny 2. fordulójában Timi 6:1, 6:4-re győzött Niculescu ellen. Azóta a román játékos jobb formába került, a múlt hétvégén a Fed Kupában legyőzte a kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitovát (6:3, 6:4) és csak nagy csatában kapott ki Karolina Pliskovától (4:6, 6:4, 3:6).

A szentpétervári tornán Timi jól kezdte a mérkőzést. A második gémben ugyan nem tudott kihasználni négy bréklabdát, de 2:1 után már elnyerte, 30-ra ellenfele adogatását. Sajnos 4:1 után Niculescu volt a pontosabb.

A 9. helyen kiemelt román játékos sorozatban öt gémet nyert, kétszer is 15-re brékelt.

A 36 perces második szettben Timi újra elhúzott 4:1-re. A magyar játékos 2:1 után 30-ra nyerte el Niculescu adogatását és ezúttal már meg is őrizte a brékelőnyt. Sőt! 4:1 után a magyar játékos ismét 30-ra nyerte fogadójátékát, majd 30-ra kiszerválta a szettet.

A döntő felvonás rendkívül fordulatos volt! Timi a játszma első felében kétszer is brékelőnybe került, de Niculescu mindkétszer gyorsan egyenlített…

Timi 3:3 után 40-re nyerte el ellenfele szerváját, a második bréklabdát használta ki. A következő gémet 15-30-ról hozta a magyar játékos, így megerősítette előnyét (5:3).

Az utolsó játékban Niculescu ugyan hárította az első meccslabdát, de a másodikat már kihasználta Timi! Így a 22 éves magyar játékos bejutott a negyeddöntőbe.

Timi következő ellenfele a 2. helyen kiemelt Roberta Vinci lesz. A 32 éves olasz játékos tavaly döntőt játszott egyesben a US Openen, jelenleg 16. helyen áll a legfrissebb világranglistán, eddigi legjobbjaként 11. (2013. június 10.) volt. Pályafutása során 9-9 WTA- és ITF-versenyt nyert.

A két játékos eddig négyszer találkozott: Vinci 3, Timi 1 győzelmet ünnepelhetett.

babostimea.hu - Nyomatékosan kérjük, hogy a honlapon található nyilatkozatokat, fotókat, videókat, információkat csak a forrás egyértelmű megjelölésével használják!!!