Értékelés

Doha: vereség a párosverseny negyeddöntőjében

0 értékelés
Értékeljen
2016-02-25 - A magyar-német kettős a második szett hajrájában összesen hat meccslabdát hárított, de a hetedik esélyt már kihasználta a tajvani duó.

QATAR TOTAL OPEN (2 818 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Csan Hao-csin, Csan Jüng-csan (tajvani, 4.)-Babos Tímea, Julia Görges (magyar, német, 6.) 6:1, 7:6 (8-6)

Csan Hao-csin a 10., míg Csan Jung-csan a 9. helyen áll a világranglistán, utóbbi tavaly döntőt játszott az Australian Openen, valamint 2007-ben az Australian Openen és a US Openen.

A tajvani testvérpár a 2015-ös wimbledoni Grand Slam-versenyt követően kezdte a közös pályafutást, azóta számos remek eredményt ért el: 2015-ben veretlen maradt Cincinnatiben (3 200 000 dollár) és Tokióban (250 000 dollár), döntős volt Pekingben (2 100 000 dollár), Tokióban (1 000 000 dollár), míg Vuhanban (2 212 000 dollár), illetve a szingapúri WTA-világbajnokságon elődöntőt játszott. Idén Sydneyben (753 000 dollár) és az Australian Openen elődöntős volt a tajvani kettős, míg Kaohsiungban (500 000 dollár) veretlen maradt.

Dohában nagyon simán alakult a 25 perces első szett. A Csan-testvérpár 1:0 után brékelt, de ezt az előnyt azonnal elveszítette. Utána azonban a tajvani páros sokkal jobban játszott, újabb két alkalommal nyerte el ellenfele adogatását (30-ra és 15-re).

A második szett már sokkal szorosabban alakult. Timi és Görges pontosabban és eredményesebben adogatott, egészen 3:3-ig. Ezután a tajvani duó brékelt, majd 5:3-nál fogadóként, majd 5:4-nél adogatóként volt 2-2 meccslabdája. A magyar-német kettős ezeket hárította, de 5:5 után újra elveszítette szerváját. A rövidítést azonban így is sikerült kiharcolni.

A tie-breakben újra a tajvani kettős volt a jobb, 5-2-re, majd 6-4-re is vezetett. Timi és Görges még egyenlített 6-6-ra, de utána az ellenfél nyert két labdamenetet.

babostimea.hu - Nyomatékosan kérjük, hogy a honlapon található nyilatkozatokat, fotókat, videókat, információkat csak a forrás egyértelmű megjelölésével használják!!!