Értékelés

Timi és Svedova negyeddöntős párosban

0 értékelés
Értékeljen
2016-03-14 - A 3. helyen kiemelt magyar-kazah kettős 1 óra 30 perc alatt győzött.

BNP PARIBAS OPEN (6 844 139 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 2. FORDULÓ

Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 3.)-Hszü Ji-fan, Cseng Szaj-szaj (kínai) 6:4, 7:5

„Nagyon happy vagyok!!! Úgy érzem, kezdek újra jobban játszani és jól tudunk majd együtt játszani Szlavával :) Sokat edzek, hogy ismét jobban menjen a játék. Ezek a sikerek segíthetnek, hiszen most is egy nem könnyű ellenfelet győztünk le” – nyilatkozta Timi.

Rendkívül szoros és fordulatos mérkőzésen győzött a 3. helyen kiemelt duó, amely mindkét szettben a legvégén törte meg keményen küzdő ellenfelét.

A 39 perces első szettben Timi és kazah társa úgy vezetett 3:1-re, hogy már 1:0 után volt 3 bréklabdája. Végül a negyedik gémben sikerült elnyerni a kínai kettős adogatását. Hszü és Cseng az első két fogadójátékban összesen három bréklabdát engedett el, de 4:2 után már brékelt 30-ra.

Szerencsére Timi és Svedova 4:4 után nagyon magabiztos volt, adogatóként 0, majd fogadóként egy labdamenetet veszített.

A második szett is sok izgalmat és több fordulatot hozott!

Timi és Svedova elhúzott 3:0-ra, de utána a kínai páros percei következtek. Hszü és Cseng 3:1 után 40-re nyerte el ellenfele szerváját, majd saját adogatását 30-40-ről mentette meg.

Szerencsére a végén újra a magyar-kazah páros volt a jobb!!! Timi és Svedova 5:5 után 15-re hozta az adogatását, majd fogadóként 40-30-ra is vezetett. Az első meccslabdát még nem sikerült kihasználni, de a második eséllyel már élt a 3. helyen kiemelt duó!

Timi és Svedova következő ellenfele az Andreja Klepac-Katarina Srebotnik kettős lesz.

Klepac 29. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 23. (2016. január 11.) volt. Eddig 4 WTA- és 13 ITF-versenyt nyert párosban. Idei legjobb eredményeként elődöntős volt Brisbane-ben (Ausztrália, 1 000 000 dollár, kemény pálya, társ: Alla Kudrjavceva).

Srebotnik 17. helyen áll, pályafutása legjobbjaként 1. (2011. július 4.) volt. Eddig 36 WTA- és 19 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Pályafutása során 5 alkalommal jutott Grand Slam-versenyen döntőbe női párosban: 2011-ben Kveta Peschke oldalán veretlen maradt Wimbledonban. Vegyespárosban 11 fináléban volt érdekelt, ötször diadalmaskodott (1999: Roland Garros, társ: Piet Norval, 2003: US Open, társ: Bob Bryan, 2006: Roland Garros, társ: Nenad Zsimonjics, 2010: Roland Garros, társ: Zsimonjics, 2011: Australian Open, társ: Daniel Nestor).

Timi és Srebotnik együtt kezdte az idei szezont, de két közös verseny után befejeződött az együttműködés.

babostimea.hu - Nyomatékosan kérjük, hogy a honlapon található nyilatkozatokat, fotókat, videókat, információkat csak a forrás egyértelmű megjelölésével használják!!!