Értékelés

Miami: jó kezdés egyesben

0 értékelés
Értékeljen
2016-03-24 - Timi 1 óra 31 perc alatt győzött Anna Tatishvili ellen, következik Karolina Pliskova.

MIAMI OPEN (6 844 139 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ

Babos Tímea-Anna Tatishvili (amerikai) 7:6 (7-2), 6:2

„Örülök, hogy sikerült nyerni a mai meccsen! Jól indult a találkozó, aztán kicsit megtorpantam. Elkezdtem passzívan teniszezni és ez megbosszulta magát. Ami viszont pozitív, hogy a rossz periódus után sikerült felállni és 4:4 után már ismét jobban játszottam. Sőt, a második szett kifejezetten jó volt. Köszi a drukkolást!” – nyilatkozta Timi, aki csütörtökön párosban lép pályára, majd pénteken következik a Karolina Pliskova elleni meccs.

A 63 perces első játszma sok fordulatot és nagy csatát hozott. Timi végül megnyerte a nyitó felvonást, amiért sokat küzdött.

A magyar játékos azonnal elveszítette adogatását, 15-40 után csak az első bréklabdát hárította. Utána viszont sorozatban négy gémet nyert, 30-ra, majd 40-re nyerte el ellenfele szerváját.

De a sokkal rutinosabb Tatishvili nem adta fel. A hetedik gémben 0-ra brékelt, majd egyenlített 4:4-re. Ezután mindkét játékos hozta adogatását, jöhetett a tie-break. A rövidítésben Timi azonnal elveszítette adogatását, utána viszont sorozatban öt labdamenetet nyert. Az amerikai színekben szereplő ellenfél még szépített, majd 5-2 után Timi nyerte mindkét adogatását.

A második szett már sokkal simább volt! Timi 15-re brékelt, majd 2:0 után újra elnyerhette volna ellenfele szerváját. Ekkor még megmenekült Tatishvili, de 3:1 után a magyar játékos ismét brékelt 15-re.

Ezután Timi nagy csatában, 40-re nyerte adogatását, ez végleg eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó gémben, 5:2 után a magyar játékos labdamenetet sem veszített.

Timi következő ellenfele a világranglista 14. helyén álló, néhány nappal ezelőtt Indian Wellsben elődöntős Karolina Pliskova lesz. A cseh játékos karrierje legjobbjaként 7. (2015. augusztus 17.) lesz. Eddig 4 WTA- és 10 ITF-versenyt nyert. Idén a múlt heti siker előtt negyeddöntős volt Sydneyben (Ausztrália, 753 000 dollár, kemény pálya).

Timi és Karolina Pliskova eddig háromszor találkozott: 2011-ben Pozsonyban 6:4, 4:6, 7:6-ra, 2015-ben Cincinnatiben 6:4, 7:5-re, míg Tiencsinben 6:3, 6:2-re győzött a cseh játékos.

babostimea.hu - Nyomatékosan kérjük, hogy a honlapon található nyilatkozatokat, fotókat, videókat, információkat csak a forrás egyértelmű megjelölésével használják!!!